مناسب کسب و کارهای کوچک

مناسب کسب و کارهای کوچک

چگونه در گوگل تبلیغات کنیم وکسب و کارمان را ارتقا دهیم

 

 

مقاله ای از “مگی آلند”   ۱۸ می ۲۰۱۷ | چگونه بازاریابی آنلاین داشته باشیم

تبلیغات گوگلی یکی از بزرگترین  استراتژی های بازاریابی برای صاحبان کسب و کار کوچک است. شما میتوانید  تبلیغی از کارتان را به افرادی نشان دهیدکه در رابطه با نوع کسب و کار شما و یا کسانی که در محدوده شغلی  شما در همان لحظه، در حال جستجو هستند. این نوع جستجوی هدفمند باعث میشود که  صاحبان مشاغل کوچک، نیاز به تبلیغات در گوگل داشته باشند.

از طریق تبلیغات رایگان در گوگل و موتور جستجوی بینگ ۱۵۰ دلار کسب کنید

 

آیا میخواهید خارج از چارچوبها و محدودیت ها تبلیغات رایگان داشته باشید؟

 زمانیکه از طریق آدرس  Bluehost.com ثبت نام کنید، شما یک دامنه، وبسایت، ایمیل تجاری و ۱۵۰ دلار بصورت تبلیغات رایگان از طریق گوگل و بینگ به دست خواهید آورد

 برای صحت این ادعا ، اینجا کلیک کنید

 

گوگل ادوردز(  Google AdWords ) چیست؟

 

گوگل ادوردز سرویس تبلیغاتی آنلاین گوگل است که به صاحبان مشاغل اجازه میدهد تا تبلیغات خود را روی صفحه نتایج جستجوی گوگل  اجرا کنند.

چنانچه علاقمند به یادگیری بیشتردر مورد چگونگی افزایش رتبه نتایج جستجوی گوگل هستید، ۷ مرحله تا افزایش رتبه گوگل را مطالعه کنید.

 

تبلیغات در گوگل چگونه کار میکند؟

وقتی که  مصرف کننده، یک کلمه یا عبارت را جستجو میکند، گوگل تبلیغاتی منطبق با درخواست مصرف کننده برا اساس کلمات کلیدی مورد استفاده در موتور جستجو را نشان میدهد. سایت هایی که میخواهند تبلیغات خود را در در صفحه نتایج نشان دهند، کلمات کلیدی را در صفحاتشان قرار میدهند بر این اساس که می دانند افراد هنگام جستجوی مطلب مورد نظرشان از چه چیزی بیشتر استفاده می کنند.

برای مثال، یک لوله کش در آتلانتا ممکن است از کلماتی مانند “لوله کشی خانگی آتلانتا” یا “لوله کش” یا “توالت شکسته” استفاده کند. بر اساس میزان کلمات کلیدی شما در مقایسه با سایر لوله کش ها در این منطقه، ممکن است تبلیغات شما در قسمت بالای صفحه نتایج جستجو نشان داده شود که  افراد بر آن اساس آن را جستجو کرده اند.

همچنین بر اساس اینکه شما تا چه اندازه از کلمات کلیدی در جستجوی خود استفاده میکنید،گوگل ارتباط و کیفیت تبلیغات وبسایت شما را نیز درنظر میگیرد. بنابراین حتی اگر بهترین شرایط را نیز داشته باشید، سیستم تبلیغات گوگل هرگز شما را برای کسی که کلمه ” گل فروشی” را جستجو می کند، پیشنهاد نمی کند.

در ادامه قصد داریم این موضوع را بررسی کنیم که گوگل چطور و چگونه  می تواند تعیین کند که چه نوع آگهی هایی را در صفحه نتایج نشان دهد و هزینه تبلیغات در گوگل چقدر است.

چنانچه نیاز به کمک بیشتری درمورد تبلیغات گوگل داشته باشید،  باید نگاهی به سایت Adzooma بیندازید. در این سایت به شما یک تبلیغات ساز گوگلی آسان، یک داشبورد گزارش دهنده عملکرد ساده و بینشی برای  کمک به بهبودعملکرد تبلیغاتی شما به شما پیشنهاد می شود. برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید

مزایای تبلیغات در گوگل

سه مزیت اصلی و ابتدایی تبلیغات در گوگل به شرح زیر است:

  • ۱- جستجوگرانی با قصد خرید (محلی) :

    افرادی که درحال جستجو در گوگل هستند و عموما خرید فروشگاهی دارند، ازکلمات کلیدی در جستجوهای خود استفاده می کنند. مثالا اگر کسی کلمه “pizza nyc” (مخفف کلمه پیتزا نیویورک)، را جستجو کند، فرض بر این نیست که به دنبال محلی برای خوردن ناهار است. ازآنجا که شما این امکان را دارید که مکان جغرافیایی خود را روی تبلیغاتتان قرار دهید، می توانید مطمئن باشید که فقط افراد منطقه شما، تبلیغاتتان را می بینند. مثلا می توانید به گوگل بگویید که  تبلیغات شما را فقط به افرادی که در نیویورک هستند، نشان دهد.

 این تبلیغات را با تبلیغات فیسبوک مقایسه کنید. حتی اگر شما بتوانید تبلیغی  را برای رستوران خود که توسط علاقمندان به پیتزا شناخته شده است، نشان دهید، قادر نخواهید بود در همان لحظه که آنها به دنبال یک رستوران می گردند، آنرا به آنها نشان دهید. در عوض زمانی که آنها به دنبال عکس های بازی گلف در تعطیلاتشان هستند، نقش فیسبوک پررنگ تر است که برای منظور ما درتبلیغات ، آنچنان موثر نیست.

 این اختلافی است که باعث  می شود تبلیغات درگوگل تا این حد موفقیت آمیز باشد ولی سایرروش های تبلیغاتی در این حد نباشند. شما از این طریق به صورت کاملا هدفمند و دقیق، مشتریان و افرادی را مورد هدف قرار می دهید که در فروشگاه یا بازار در حال جستجوی نوع کالای شما هستند و در آن لحظه تبلیغات شما را می بینند. نه فقط این که شما می توانید افرادی که در منطقه شما هستند را مورد هدف تبلیغات خود قرار دهید، بلکه این مزیت بزرگی برای کسب و کارهای محلی نیز به شمار می رود.

 

  • ۲- فقط زمانی مجبور به پرداخت هستید که شخصی روی تبلیغات شما کلیک کند : 

یکی دیگر از خصوصیات جذاب این تبلیغات این است که شما زمانی پرداختی بابت آن خواهید داشت که با تبلیغاتتان کار کرده باشید. از زمانی که گوگل از سیستم یک کلیک- یک پرداخت  درروش تبلیغاتی خود استفاده می کند، شما فقط وقتی پرداختی دارید که شخص در حال جستجو از کلمات کلیدی پیشنهاد شده ازسوی شما استفاده کند و  آنقدر برایش جذابیت داشته باشد که روی آن کلیک کند.

می توانید مشخص کنید که چقدر می خواهید بابت هر کلیک روی تبلیغتان پرداخت کنید و  حداکثر بودجه روزانه خود را تنظیم کنید. این با تبلیغ در روزنامه محلی خودتان فرق دارد که شما یک هزینه مشخص را پرداخت می کنید که ممکن است اصلا کسی به آگهی شما نگاه هم نکند. گوگل ادوردز به شما این امان را می دهد که تبلیغات را با هزینه ای انجام دهید که کاربر اقدام به مشاهده سایت کرده است.

 

  • ۳- قابلیت پیگیری پیشرفته :

با استفاده از قابلیت داشبورد گوگل ادوردز، شما این امکان را دارید که ببینید چه تعداد افراد آگهی شما را دیده اند، چه تعداد روی آن کلیک کرده اند و چند نفر کاری در وبسایت شما انجام داده اند. به این ترتیب اگر متوجه شوید که افراد زیادی روی تبلیغ شما کلیک کرده اند اما کسی از فروشگاه شما چیزی خرید نکرده است، شما می دانید که باید آگهی و یا صفحه فرود خود را ویرایش کنید. با دانستن اینکه سیستم تبلیغاتی شما چگونه کار می کند، میتوانید تنظیمات لازم را به سرعت انجام دهید و یک کمپین تبلیغاتی موفق داشته باشید.

 قابلیت پیگیری اگهی  و تبلیغات در سیستم پیگیری تبلیغاتی گوگل، مزیت بسیاربزرگی  برای کسب و کارهای کوچک است.تصور کنید گلفروشی کوچکی دارید و تصمیم دارید یک بیلبوردتبلیغاتی خریداری کنید. جز در مواردی که خود مشتری به شما گفته باشد، هیچ راهی وجد ندارد که بتوانید بفهمید که مشتری شما از طریق دیدن این بیلبورد به فروشگاه شما آمده است.  شما یک سرمایه گذاری بزرگ می کنید بدون اینکه واقعا بدانید این سرمایه گذاری دارای بازخورد مثبتی هست یا نه!

 از طریق Google ads ، شما می توانید به صورت واقعی ببینید چه تعداد افراد از سایت شما بازدید کرده اند چون آنها روی تبلیغ شما کلیک کرده اند. چنانچه متوجه شدید که نمی توانید نتیجه دلخواهتان را کسب کنید، هر زمان که بخواهید می توانید تبلیغات را متوقف کنید. این در مقایسه با سایر روش های تبلیغاتی ریسک بسیار کمتر و صرفه اقتصادی بیشتری دارد. ما در این مقاله بهترین روش های پیگیری  تبلیغات شما را گردآوری کرده ایم. روی مقاله کلیک کنید

چگونه گوگل تعیین می کند  که تبلیغات شما در صفحه نتایج نشان داده  شود؟

 

گوگل از ترکیب سه فاکتور اولیه برای تعیین  زمان نشان دادن تبلیغ در صفحه نتایج استفاده می کند:

  •  مزایده :

مزایده یا پیشنهاد قیمت به بهایی  گفته می شود که شما مایلید بابت  هر کلیک پرداخت کنید. شما پیشنهاد قیمتی ارائه می کنید که در مقابل سایر سایتها در کلمات کلیدی که معتقدید  افراد اگر آن محصول را دوست داشته باشند، آن را جستجو می کنند. یک گل فروشی ممکن است روی عبارت های “رزها”   یا “دسته گل ازدواج” پیشنهاد قیمت ارزان را به صورت کلمات کلیدی قراردهد.

 

  • کیفیت و ارتباط آگهی :

آگهی شما باید مرتبط با نوع جستجوی انجام شده باشد  تا در صفحه نتایج جستجو نشان داده شود. اگر شخصی کلمه ” دسته گل عروسی” را جستجو کند، این مضمون را برای گوگل به وجود نمی آورد که آگهی مربوط به سالن زیبایی را نشان دهد. شما باید مطئن شوید که تعداد زیادی از این نوع کلمات کلیدی مرتبط را در تبلیغات خود ارائه دهید. بنابراین گوگل می تواند بگوید که آگهی شما برای جستجوی مورد نظر دارای ارتباط و کیفیت است.

 

  • تجربه صفحه فرود:

زمانی که شخصی روی آگهی شما کلیک می کند، صفحه فرودی که آنها به آن هدایت می شوند، باید  محتوای مشابه با خود آگهی را داشته باشد و کلمات کلیدی در جستجوی آن به کار رفته باشد. اگر صاحب یک سالن زیبایی هستید و تبلیغات مانیکور ناخن دارید، قاعدتا می خواهید تا لینک مستقیما به صفحه ای برود که دارای اطلاعات بیشتری درمورد مانیکور باشد به جای اینکه به صفحه اصلی هدایت شود که شامل اطلاعات کلی خدمات شما باشد.

جایزه: چه چیزی بهتر از تبلیغات گوگل؟ ترافیک رایگان از گوگل  دریافت کنید. از راهنمایی ما استفاده کنید و یاد بگیرید که چگونه در صفحه اول رتبه بندی کنید.

0 دیدگاه(ها)
گذاشتن یک دیدگاه

مشاوره با کارشناسان

از طریق تلگرام با کارشناسان به گفتگو بپردازید.

X